Hoşgeldin!

Forumumuza kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Kayıt ol!

Lol directx hatası

  • Konbuyu başlatan Üye silindi 14
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 14

Misafir
DirectX hatası, görüntü istikrarsızlıkları sırasında meydana gelir ve oyuncuların LoL İstemcisi'ni başlatmasını engeller. Hata mesajı, oyunculara grafik sürücüsünün güncellenmesi gerektiğini söyler ama game.cfg dosyasını silmek de sorunu çözecektir.

DirectX Sürümü Öğrenme ve Güncelleme:
Windows 10: Başlat menüsüne tıklayıp aramaya dxdiag yazın ve ardından dxdiag.exe’ye tıklayın.
Windows 8 ve 8.1: Ekranın sağ kenarına mouse ile tıklayıp iç kısma doğru sürükleyin ve Ara seçeneğine tıklayın ve arama kutusuna dxdiag yazarak dxdiag.exe’yi açın.
Windows 7 ve Vista: Başlat düğmesine tıklayıp arama kutusuna dxdiag yazın ve enter’a tıklayın.
İşletim sisteminize bağlı olarak yukarıdaki adımları yaptıktan sonra Dxdiag Tanı Aracı açılacak. Buradan üst sekmelerden Sistem başlığının altında Sistem Bilgisi kısmından DirectX’in sürümünü görebilirsiniz. Orada yazan sürümü bilgisayarınıza indirip kurun ve sonrasında bilgisayarı yeniden başlatın. Eğer sorun DirectX kaynaklıysa hata düzelecek.

Ekran Kartı Güncellemesi:
Bir diğer konu da ekran kartı. Eğer ekran kartınız güncel değilse hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Bilgisayarında tek tek sürücü güncellemek istemeyenler otomatik olarak sürücü bulup güncelleme yapan Driver Pack Solution programını indirerek veya Nvidia GeForge sürücülerinizi güncelleyebilirsiniz

League of Legends Onarma:
DirectX hatasını yukarıdaki yöntemlerle çözemediyseniz League of Legends’ı onarmayı deneyin. Onarım işlemini yapabilmek için League of Legends’ı açın ve sağ üst köşede bulunan çark kısmından tamir etme seçeneğine tıklayın.

Yukarıdaki bahsettiğimiz adımları uyguladıysanız ancak hata almaya hala devam ediyorsanız muhtemelen ekran kartınızın başına bir şey gelmiş olabilir. En son çare olarak bilgisayarınıza format atmayı deneyebilirsiniz.
 
Üst